Tavaszi autóápolás
A téli időszakban az autónk nagyobb igénybevételnek van kitéve, az időjárás ilyenkor jobban rombolja a külső elemeket. Éppen ezért a latyakos, koszos időszak után fontos, hogy elvégezzük az autóápolást. Télen ráadásul egy gépjármű többet van használva, sokan még a sarki boltba is autóval mennek, hogy ne kelljen sétálgatni a hidegben.
Ősszel és télen nem jellemző, hogy a tulajdonosok ápolni fogják a gépjárművet, ez alól kivételt képeznek azok, akik nagy becsben tartják négykerekű társaikat. Az utóbb említett csoportba tartozók többnyire rendelkeznek garázzsal is, hogy még jobban védjék az autót. Az autók tehát nem csak a műszaki karbantartást igénylik, hanem a külső és belső ápolást is, ugyanis ez is nagyban meghatározza az élettartamot. A környezeti viszontagságok, illetve a lerakódott sár nem tesz jót a karosszériának és az alváznak sem.
Nem csak a külső rész koszolódik, mivel a sarat, nedvességet behordjuk, így az utastér rendbe rakása is lényegessé válik. Télen a padlókárpit is gyakrabban ázik el, hiába próbálunk a lehető legjobban vigyázni. Az utcán parkoló autók esetében a kárpit jóval lassabban szárad meg, de megeshet, hogy egyáltalán nem is tud, nem mellesleg a magas páratartalom roncsolja a fémfelületeket, de még a baktériumok szaporodásának is kedvez.
Egy kellemes tavaszi napon célszerű neki kezdeni az ápolásnak…
Először javasolt a beltérrel kezdeni, mondjuk a csomagtartóval. A pótkerék helyének a megtisztításáról se feledkezzünk meg, hiszen kerülhetett ide valamilyen sós lé is, ami kikezdheti az elemeket. A kárpitot lehetőleg antibakteriális tisztítószerrel tegyük rendbe. Igyekezzünk a kocsi hátsó részétől haladni, a lábtér kárpitját óvatosan szedjük fel, majd törölgessük át ezt a részt is, valamint a műszerfalat, ehhez használjunk puha rongyot. Végül jöhet a porszívózás és a kocsi külső átsikálása.
Korábbi blog bejegyzésünk: Hogyan közlekedjünk a jeges úton