Szabálysértés büntetési tételei külföldön
Amennyiben nem gyakori utazó az ember és külföldre készül, akkor nem árt tisztában lenni az úti célok szempontjából talán a két legnépszerűbb európai országában található bírsági tételekkel.
Biztos lesz olyan akit a leírtak nem rettentenek el, de talán sok ember fejében mégis megfordul, hogy nem árt óvatosnak lenni. Utazzunk teherautóval, személyautóval vagy bármilyen más járművel érdemes tehát körültekintően vezetni. A szabályok betartása segíthet elkerülni a költséges bírságokat, és biztonságban tudhatjuk magunkat az utazás során.
Lássuk hogyan alakulnak a szabálysértési tételek Németországban:
- Talán az egyik leggyakrabban elkövetett szabálysértés a gyorshajtás, amely akár a jogosítványunk bevonásával is végződhet, ha lakott területen belül 50 km/h-val, lakott területen kívül pedig 100 km/h-val lépjük túl a megengedett sebességkorlátot.
- Hasonlóan gyakran előforduló jelenség az ittas vezetés, amely szintén a jogosítvány elvesztésébe és több ezer Eurónak megfelelő pénzbüntetésbe kerülhet.
- Kevésbé gyakori, ám szintén szigorú büntetést von maga után a kábítószer hatása alatt történő vezetés vétsége. Ennek a büntetési tétele legalább hat hónap börtönbüntetést von maga után, illetve akár két évre bevonhatják a vezetői engedélyünket.
- Németországban szigorú szabályok vonatkoznak a közlekedésbiztonsági szabályok megszegése is. Ide sorolható a biztonsági öv nem megfelelő használata, illetve a vezetés közbeni mobiltelefon használata. Ezen vétségek elkövetői több 100 eurós bírságra számíthatnak.
Most pedig nézzük meg a második legnépszerűbb célországot, Franciaországot hogy ott hogyan alakulnak az elkövetett szabálysértésre kirótt büntetési tételek.
- Németországhoz hasonlóan itt is könnyen elveszíthetjük a vezetői engedélyünket ha 50 km/h-val túllépjük a sebességkorlátozást lakott területen belül és 90 km/h-val lakott területen kívül.
- Franciaországban a véralkohol-határérték is eltérő. Míg motorkerékpárosok és a tehergépkocsi-vezetők esetében 0 promil, addig az autósok esetében 0,5 promil a megengedett. Két évig terjedő börtönbüntetés és akár 15 000 eurós bírság is kiszabható annak, aki alkoholos befolyásoltság alatt vezet, valamint 10 évre bevonhatják a vezetői engedélyét.
- Hasonlóan szigorú büntetésre számíthat az, aki a közlekedésbiztonság ellen vét. A vezetés közbeni mobiltelefonálást, vagy a biztonsági öv használatának elmulasztását 100 és 400 euró közötti bírsággal honorálják.
Vezess óvatosan!
Tekintse meg korábbi blog bejegyzésünket: Kötelező szerviz teherautók esetében